Koperton

Drukowanie na kopertach

Przy dużej ilości korespondencji firmowej, czy uroczystości z udziałem setek osób ręczne wypisanie kopert jest zajęciem uciążliwym, czasochłonnym i może generować pomyłki. Dlatego warto wybrać drukowanie na kopertach, które umożliwi osiągnięcie celu w krótkim czasie. Ponadto efekt będzie w każdym egzemplarzu jednakowy.

Co należy zrobić przed złożeniem zamówienia?

Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest podjęcie decyzji co do wyboru rodzaju koperty. Pracujemy na modelach standardowych oraz z oknem prawym i lewym w formacie DL, C5 i C4. Wykonujemy druk kopert niestandardowych: DeLux, Olin, BRD i barwionych w masie. Wśród naszych propozycji znajdują się produkty wykonane w wyższym standardzie, podkreślające luksusowych charakter zaproszenia, czy powiadomienia.

Po wybraniu rodzaju produktu można zaplanować jego wygląd. W tym celu należy zastanowić się na rodzajem grafiki zamieszczonej na powierzchni papieru oraz nad doborem kolorystyki tego materiału. Należy pamiętać, aby projekt graficzny był wielkością dopasowany do rozmiarów koperty, pamiętając by wszelka grafika zaplanowana była w rozkładzie nie bliżej niż 8mm od krawędzi. Plan projektu graficznego należy przesłać do nas w określonym formacie (TIF, EPS, JPG, CED ver.max X4, PDF).

Ostatnią z czynności przed złożeniem zamówienia jest przygotowanie pliku do personalizacji. Dzięki temu przeprowadzamy drukowanie na kopertach z uwzględnieniem zmiennych danych osobowych i teleadresowych. W ten sposób wszystkie, wychodzące od nas gotowe produkty posiadają wyraźną adresówkę. Dane odbiorcy korespondencji są czytelne, co ogranicza możliwość błędu w dostarczeniu przesyłki.

Jakie są zalety drukowania kopert?

 • jednorodny charakter korespondencji dla wszystkich odbiorców;
 • możliwość przygotowania indywidualnego projektu graficznego – także przyciągającego i zwracającego uwagę,
 • poprawnie rozmieszczone wszystkie elementy (grafika, logotyp, dane nadawcy i odbiorcy);
 • ograniczone ryzyko pomyłki (które towarzyszy wypisywaniu adresów ręcznie);
 • oszczędność czasu;
 • oszczędność kosztów – w przypadku dużej liczby odbiorców, może nawet kilkakrotnie nastąpić pomyłka i należy mieć na uwadze, że konieczna jest większa liczba kopert firmowych z uwagi na możliwe pomyłki.

Co gwarantujemy?

 • druk kopert dopasowany do potrzeb i oczekiwań – stosujemy w naszej pracy technologię offsetową oraz cyfrową sublimację;
 • możliwość wydruku ekspresowego – nawet w jeden dzień roboczy;
 • różne standardy wykonania do wyboru – od ekonomicznego po ekskluzywny;
 • atrakcyjne warunki cenowe – ustalamy indywidualnie z każdym Klientem;
 • pomoc techniczną - objaśniamy w jaki sposób przygotować projekty graficzne oraz plik z listą teleadresową do personalizacji korespondencji.

Dzięki naszej propozycji bezpłatnego druku próbnego, każdy Klient może otrzymać jeden egzemplarz do wglądu przed otrzymaniem całej partii. Na tym etapie można wprowadzić zmiany, a także uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych kosztów. Ofertę kierujemy do klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Szybki kontakt

Drukarnia KOPERTON
ul. Bolkowicka 4a
60-301 Poznań 
tel. 61 867-38-50  (9.00-17.00) e-mail: drukarnia@koperton.pl